Zakup nowości wydawniczych

by suser
Hits: 36

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie podobnie jak w latach wcześniejszych, przystąpiła do realizacji programu finansowanego ze środków Biblioteki Narodowej pn. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. W roku 2017 otrzymała środki finansowe w wysokości 8.819,00 zł.

Czytaj więcej

Dzień Głośnego Czytania

by suser
Hits: 80

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Czytaj więcej

Podsumowanie projektu KMD

by suser
Hits: 89

30 września miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla naszej gminy – spotkanie z okazji podsumowania projektu „Książka Moim Drogowskazem” realizowanego w ramach Programu Partnerstwo dla książki.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie w Lisowie

by suser
in Lisów
Hits: 219

Do narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, pod patronatem Pary prezydenckiej, przyłączyli się w tym roku także czytelnicy Biblioteki Publicznej w Lisowie.

Czytaj więcej

Żegnamy wakacje

by suser
Hits: 26

Czas wakacyjnej beztroski dobiegł końca, aby pożegnać go pozytywnym akcentem 24 sierpnia 2017 r. młodsi i trochę starsi czytelnicy wybrali się na przejażdżkę rowerową zakończoną ogniskiem.

Czytaj więcej

„Pożegnanie wakacji z biblioteką”

by suser
Hits: 247

Jak co roku wakacje minęły zdecydowanie za szybko. Pogoda nas rozpieszczała, żar lał się z nieba zarówno nad morzem, w górach, nad jeziorami jak i w każdym zakątku naszego pięknego kraju. Z pewnością wszyscy odpoczywaliśmy, zacieśnialiśmy relacje z przyjaciółmi oraz nadrabialiśmy zaległości w czytaniu książek.

Czytaj więcej

Utrzymanie i konserwacja miejsc pamięci na terenie gminy Lubartów

by suser
Hits: 267

Z radością informujemy, iż Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie w dniu 23 sierpnia 2017 r. podpisała umowę dotyczącą dofinansowania zadań w ramach Programu Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci na realizację zadania pn. Utrzymanie i konserwacja miejsc pamięci na terenie gminy Lubartów pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w kwocie 156 099,00 zł.

Czytaj więcej

Zajęcia świetlicowe dla dzieci

by suser
in Rokitno
Hits: 98

Przy Filii Bibliotecznej w Rokitnie, od maja 2017 r., już po raz kolejny, odbywają się cykliczne zajęcia świetlicowe dla dzieci w wieku 6-14 lat. Organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych przy współpracy z Gminą Lubartów.

Czytaj więcej

Wycieczka do Żelazowej Woli

by suser
Hits: 203

Uczestnicy kursu komputerowego, który odbył się pod koniec ubiegłego roku w filiach bibliotecznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, w dniu 29 czerwca 2017 r. wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli, miejsca urodzin i wychowania największego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej