Międzynarodowe spotkanie w Rokitnie

by suser
in Rokitno
Hits: 46

We wtorek 2 stycznia 2018 r. Filia Biblioteczna w Rokitnie, gościła międzynarodową wymianę młodzieży zatytułowaną 'Do you agree' w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor 'Młodzież'.

Czytaj więcej

Jasełka w Lisowie

by suser
in Lisów
Hits: 82

Dnia 15 grudnia 2017 roku w Filii Bibliotecznej w Lisowie już po raz dziesiąty odbyło się gminne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Seniorów z Lisowa i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubartowie.

Czytaj więcej

Podsumowanie projektu p.n. "Utrzymanie i konserwacja miejsc pamięci na terenie Gminy Lubartów"

by suser
Hits: 377

We wtorek, 12 grudnia przed wyremontowanymi cmentarzami wojennymi w miejscowościach Nowodwór – Piaski oraz Skrobów odbyło się uroczyste podsumowanie projektu realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubartowie p.n. „Utrzymanie i konserwacja miejsc pamięci na terenie gminy Lubartów”. Wartość projektu to kwota 260848,80zł. ; z czego 80% dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a pozostałe 20% to środki własne (dotacja Gminy Lubartów).

Czytaj więcej

Odsłonięcie tablicy „Biblioteka na 5”

by Super User
in Lisów
Hits: 95

Dnia 1 grudnia 2017 roku w Filii Bibliotecznej w Lisowie odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie placówce tytułu najlepszej filii wiejskiej województwa lubelskiego w konkursie „Biblioteka na 5”. W tym wydarzeniu wzięli udział zarówno przedstawiciele gminy, Stowarzyszenia, Punktów Bibliotecznych, Klubów współpracujących z Filią Biblioteczną w Lisowie oraz czytelnicy i Bibliotekarki.

Czytaj więcej

Utrzymanie i konserwacja miejsc pamięci na terenie gminy Lubartów

by suser
Hits: 86

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie dzięki dofinansowaniu kwoty 208679,04 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu pn. "Wspieranie samorządowych instytucji kultury - opiekunów miejsc pamięci" remontuje dwa cmentarze wojenne znajdujące się na terenie gminy Lubartów w miejscowościach Skrobów i Nowodwór Piaski. Powyższe dofinansowanie stanowi 80% całkowitego kosztu zadania, pozostałe 20% to środki na wydatki inwestycyjne z dotacji Gminy Lubartów.

Czytaj więcej

Ślubowanie Przedszkolaków

by suser
Hits: 128

Grupa ,,Jerzyki’’ oraz grupa starszaków "Smerfy" w dniu 31 października przyjęły z rąk Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowodworze, Magdaleny Jezior ślubowanie.

Czytaj więcej