Rusz głową

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie realizując zadanie „Coś fajnego, coś z niczego”, w sobotę 15 czerwca zorganizowała wyjazd edukacyjno-rozrywkowy do Farmy Iluzji w Mościskach w ramach warsztatów „Rusz głową”.

Odbiorcy wyjazdowych zajęć podczas wizyty w Parku Edukacji i Rozrywki mieli szansę obcowania z niecodziennym środowiskiem świata magii i iluzji. W czasie pobytu zastanawiano się nad grawitacją, złudzeniami optycznymi, lewitującym kranem, który w niewiadomy sposób wisiał w powietrzu a z niego leciała woda, wiklinowym labiryntem, z którego wyjście stanowiło nie lada wyzwanie oraz iluzyjnych eksponatach, arcydziełach czy zjawiskach, jakie czasami trudno zrozumieć.

Chociaż nie wszystkie tajemnice magii zostały odkryte podczas zajęć z panią przewodnik, to udział w tak licznych atrakcjach oferujących przez Farmę Iluzji pozwoliła uczestnikom na niezapomniane przeżycia i fantastyczne przygody.

MKiDN 01Niesamowite wrażenie na zwiedzających zrobiła Chata Tajemnic, Labirynt Luster, Zakręcony Domek, oraz Tunel zapomnienia, gdzie niejednemu zakręciło się w głowie. Zaś zaskoczeniem i znakomitą frajdą okazały się przejażdżki na tratwach oraz Kolejką Dragon z niespodzianką.

Ponadto, dawka humoru i duże emocje wystąpiły podczas pokazowego występu Iluzjonisty. Gdzie spośród osób biorących udział w pokazie „Pan ZĄBEK SHOW” zaprosił Dawida - jednego z naszych uczestników jako swojego asystenta do wykonania zadań specjalnych.

Dzień był upalny, termometry wskazywały ponad 33°C w cieniu, dlatego absolutnym hitem i idealną atrakcją na zakończenie tego sobotniego dnia była Strefa Ochłody z brodzikiem i wodną zjeżdżalnią. Wszystko to sprawiło, iż edukacyjno-rozrywkowy program doświadczeń w świecie iluzji poprzez zabawę, wniósł wiele nauki i sprawił niesamowitą radość z wyjazdowych warsztatów wśród uczestników zadania „Coś fajnego, coś z niczego”, które „dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie